Tron Dans

Led / Neon / Tron Dansın Ortaya Çıkışı

Aydınlatma dünyasının geleceği olarak gelişimine hızla devam eden LED, 1900’lerin başında keşfedilen elektro ışıma kavramının ardından, 1950’lerde hızlanan yarı-iletkenler hakkındaki araştırmalarla beraber; gözle görülebilen kırmızı renkli bir ışık yayan ilk LED 1962 yılında üretildi ve o zamandan itibaren Tek renkten RGB Led'e geçilerek hayatımızı renklendirmeye başladı.

Günümüzde'de neredeyse her yerde kullanılan Led, Teknoloji ve Sanat ile birleşerek; ilk olarak "Tron Legacy" filminden uyarlanarak, "WRECKING CREW ORCHESTRA" Japonya dans grubu Led ve Fiber optik Neon
ışıkları kodlayarak Dünya'da ilk büyük gösterisini 2012 yılında sergilemiştir.

Türkiye'de Tron Dans

Dünya'da ilk kez gerçekleştirilen bu gösteriden etkilenen "Dream of Istanbul" ekibinin sahibi Kerem Yılmaz uzun çalışmalardan sonra kendi kostüm ve programlama üretimini yaparak, Dünya'da 3.Sırada Tron gösterisini sahneye sundu.

Bu yenilikçi yaklaşım, Kerem Yılmaz gibi dans ile beraberliği çocukluk yıllarına dayanan Fusion Tron kurucusu Barış Ergüzel'i de etkilemişti. Amatör dans gruplarında ki çalışmaları sonucu edindiği birikimle ilk profesyonel kostümlerini yaptırarak, koreografileri ile yolunu çizdi.

Fusion-Tron-003

2018 Sezonu / Trailer

2018 yılının başından, Neler mi yaptık? Yetenek Sizsiniz Türkiye Finali, Otel Gösterileri, Lansmanlar... Hepsi Bu video'da...